Žena v proměnách roku

Kniha o zrcadlení přírodního cyklu v životě ženy.

Laskavý průvodce na cestu života v souladu s rytmem přírody.

Potřebuješ se zastavit, nadechnout a vnímat krásu života i během každodenních povinností?

Cítíš, jak tě chvíle prožité v přírodě občerstvují, a chceš ještě více prohloubit vzájemné propojení?

Máš pocit, že dávná moudra již neplatí?

Zajímá tě, jaký význam mají tradiční svátky a jak je smysluplně slavit v dnešní době?

Lámeš si hlavu, co uvařit?

Chceš podpořit své zdraví pomocí bylin a přemýšlíš nad jejich výběrem?

Kniha ti pomůže

  • Objevit dary jednotlivých ročních období i měsíců a začlenit je prakticky do každodenního života.
  • Porozumět rytmu přírody a vnímat souvislosti mezi ději v přírodě a vlastním životem.
  • Odkrýt podstatu a význam tradičních obřadů.
  • Zamyslet se nad vlastním životním stylem a navést tě na cestu k vědomému životu a lepšímu fyzickému i psychickému zdraví.
  • Vnímat vlastní rytmus a prožívat dny ve větší harmonii.

Najdeš v ní

  • Metaforické příběhy ze života, které mohou být klíčem k dávno zapomenutým vzpomínkám a uvědomění si vlastních kořenů.
  • Popis kvality energií jednotlivých ročních období a měsíců.
  • Tipy, na co se v jednotlivých měsících zaměřit, co posílit, abys mohla plně prožívat život ve zdraví a spokojenosti.
  • Doporučení na jídlo a byliny v souladu s ročním obdobím včetně jednoduchých receptů.
  • Krásné fotografie a ilustrace.

Ohlasy na knihu

Žena v proměnách roku je knížka plná osvěžující a hluboké moudrosti, vzešlé z autorčiny bytostné sounáležitosti s přírodou. Od chvíle, co jsem ji prvně otevřela, nechávám se jí téměř den za dnem doprovázet. Mám ji pořád po ruce. Stačí mi zalistovat - a je to jako vstoupit do samotného mystéria stvoření ovládající život na zemi. Každá věta je čtivá, přívětivá a tak opravdová, že mě lehce naladí na - viditelné, ale i očím ukryté - děje, které se v přírodě právě odehrávají. Bere mě i s krásnými ilustracemi a fotkami blíž k tomu, co je, co bývalo, a (věřím) vždycky bude. Uprostřed velkoměsta mě spolehlivě propojí s dechem země a života. A je mi jasné proč. Je za tím skutečné Alenino napojení. Intuitivní a zároveň velice znalé. Oddané, jemné a starostlivé. Do tajemství mystéria může druhého zavést jen ten, který je mu sám nejblíž.
Hana PolákováPsychoterapeutka
Mám pocit, že na knížku Žena v proměnách roku jsem čekala celý život! Už dřív jsem knihy a kurzy s podobnými tituly vyhledávala, ale vždy jsem byla míň nebo víc zklamaná. Až jsem jednou potkala Alenku Naďovou, byl březen, ještě zima, ale jaro už se ozývalo. Během cesty vlakem mi Alenka vysvětlovala, že člověk by se už chtěl rozběhnout do světa, semínka (i našich nápadů) začínají vyrážet ze země, ale ještě může přijít sníh a mráz, rostlinky spálit a nás s nemocí zahnat zpátky ke kamnům. Na svatojánských pobytech v jejích Bílých Karpatech jsem se cítila jako v pohádce. Dodnes mi v hlavě zní její slova z povídání o stromech… A teď si konečně můžu každý den číst v její knize, objevovat v ní inspiraci a útěchu v laskavých textech o období, ve kterém se právě nacházíme, o svátcích, které slavíme, o významech bylin, stromů, rituálů. Zamýšlím se nad úkoly pro svou mysl, psychiku a tělo. Hledám souvislosti mezi ději v přírodě a ve mně samotné, přijímám se a získávám jistotu, že náš život je v pořádku (i když je to zrovna těžké)
Alena VorlíčkováCopywriterka
Taky máte někdy pocit, že na vás padá tíha celého světa, že se vám nic nedaří a nic nechce a nejraději byste se zachumlali do peřin? A o pár týdnů později jste naopak plní energie, chrlíte jeden nápad za druhým a zvládáte nejen povinnosti, ale i spoustu zábavy? Pokud ano, moc si s tím hlavu nelamte. To jen vaše tělo pravděpodobně funguje v souladu s přírodními rytmy. Mnohem víc se ale o koloběhu přírody a jeho odrazu v nás dozvíte z půvabné knihy Žena v proměnách roku od Aleny Naďové, kterou vřele doporučuji nejen všem čtenářkám se vztahem k přírodě, bylinám, tradicím apod., ale i těm, kdo touží na chvíli uniknout z divokosti současného světa orientovaného na výkon a chtějí lépe porozumět signálům vlastního těla i duše. Oproti jiným knihám s příbuznou tematikou objevíte v knize Aleny Naďové ještě něco – bonus v podobě citlivě ztvárněných minipříběhů ze života. Právě tyto příběhy dokonale dokreslují autorčin záměr ukázat čtenářům „cestu, jak nahlížet na život člověka v souladu s přírodními cykly“. V některých situacích se možná poznáte, jiné si s ženskými hrdinkami prožijete poprvé. A protože Alena Naďová napsala své příběhové miniatury opravdu emočně silně, připravte se na to, že u některých budete plakat.
Martina Literáková Středoškolská profesorka